tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją dotyczącą gali wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów przygotowaną przez stypendystę – Pawła Kmiecikowskiego z klasy 2d.

18 grudnia 2018 roku  w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Czułem się zaszczycony, biorąc w niej udział. Organizatorem ceremonii była Pani Elżbieta Leszczyńska – Wielkopolski Kurator Oświaty. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Kurator. Sukcesy tegorocznych stypendystów zestawiono z setną rocznicą wybuchu powstania wielkopolskiego. Nawiązując do niej, prelegentka podkreśliła wagę nauki historii i mądrego rozumienia, czym jest wolność.

Zaproszeni goście mieli przyjemność wysłuchania pięknego koncertu skrzypcowego. Po wręczeniu stypendiów i pamiątkowych książek o powstaniu wielkopolskim ufundowanych przez Instytut Pamięci Narodowej nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Udział w tym niezwykłym wydarzeniu stał się okazją do ciekawych spotkań z młodymi ludźmi i  dostarczył mi niezapomnianych wrażeń.  

                                                                                                                                  Paweł Kmiecikowski