tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: sekretariat@2lo.powiat-gniezno.pl Kontrast Standard
A A A

Klub Międzynarodowy

KLUB MIĘDZYNARODOWY W II LO

W naszym liceum od paru lat działał Klub Europejski założony przez panią Wandę Kaczmarek – obecnie emerytowaną nauczycielkę geografii. Członkowie klubu wraz z opiekunką skupiali swoją działalność na krajach europejskich, zwłaszcza tych należących do Unii Europejskiej, a także na strukturze i polityce tejże organizacji. Dzięki wygranej w konkursie Euroscola nasi uczniowie odwiedzili dwa lata temu Parlament Europejski w Strasburgu, gdzie mieli okazję wziąć udział w debacie wraz z młodzieżą z całej Europy.

Klub Międzynarodowy

Lubicie podróżować, nie tylko palcem po mapie🤔🤔🤔Interesuje Was kultura innych krajów? Ósmoklasiści, Klub Międzynarodowy w #2logniezno jest dla Was👍💪👉🔥 Wybrałem 2LO, a Ty? #2logniezno 💥#dabrowka #nabor2020 Powiat Gniezno

Opublikowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie Czwartek, 21 maja 2020

Poprzednio opiekę nad klubem przejął nauczyciel j.angielskiego p. Aleksander Schmidt, który m.in. uczestniczył wraz z uczniami w Konkursie Poezji i Piosenki Irlandzkiej, dzięki czemu nasi uczniowie, aktualnie muzycy z zespołu VHS, mogli odwiedzić Irlandię.  Koordynował on także wizytę Amerykanów w naszym liceum, a w planach ma wyjazd uczniów Dąbrówki do USA w ramach wymiany.

Niedawno do grona opiekunów klubu dołączyły: p. Marta Krówczyńska – nauczycielka j.angielskiego oraz p. Honorata Grochowska – nauczycielka geografii, które przygotowują uczniów do kolejnej edycji konkursu Euroscola. Dzięki członkostwu p. Krówczyńskiej w Stowarzyszeniu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie Gniazdo.pl uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym projekcie Nasze miasto – nasze gniazdo współpracując z uczniami szkoły polonijnej w Chicago oraz w projekcie zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości  Uroki Polski, nawiązując współpracę ze szkołą Polonijną w Berriozar w Hiszpanii.

Nasze liceum współpracuje także z fundacją Euroweek działającą na terenie Kotliny Kłodzkiej, w ramach której uczniowie piętnaski uczestniczą w obozach językowo-szkoleniowych, podczas których wolontariusze z całego świata prowadzą warsztaty interaktywne  z młodzieżą w j.angielskim.

W związku z faktem, iż nasza współpraca z innymi krajami zdecydowanie przekroczyła granice Europy postanowiliśmy zmienić profil klubu przekształcając go w  Klub Międzynarodowy. Opiekunowie klubu planują realizację kolejnych projektów, udział w konkursach, nawiązywanie dalszej współpracy międzynarodowej i podnoszenie swoich kompetencji w ramach tychże działań. W bieżącym roku opiekunowie Klubu Międzynarodowego wezmą udział w szkoleniach zagranicznych finansowanych ze środków Unii Europejskiej, p. Krówczyńska w Oxfordzie w Anglii, p. Schmidt w Edynburgu w Szkocji, natomiast p. Grochowska na Malcie.