tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: sekretariat@2lo.powiat-gniezno.pl Kontrast Standard
A A A

Starsza pani przyjechała…

W czwartkowe popołudnie szkolny teatr „Bez Kurtyny” wystawił premierę sztuki Friedricha Reinholda Dürrenmatta pt. „Wizyta starszej pani”.  Dramat jest z jednej strony historią Klary Zachanassian, która po latach powraca do rodzinnego miasteczka Güllen, by domagać się sprawiedliwości za krzywdy, które wyrządzono jej w młodości, z drugiej opowieścią o ludzkich pragnieniach, ambicjach i odpowiedzialności.  Dürrenmatt wnikliwie analizuje ludzkie postawy i zachowania, bez litości obnażając ich groteskowość i absurdalność.

Młodzi aktorzy w perfekcyjny sposób wcielili się w role mieszkańców prowincjonalnego miasteczka, świetnie pokazując ich mentalność i emocje. Znakomicie zagrali ludzi zgorzkniałych i rozczarowanych, których kontrowersyjna  obietnica odmiany losu popycha do działania sprzecznego z zasadami moralnymi i ludzką przyzwoitością. Reżyserii spektaklu podjął się Jakub Krzymiński, a o charakteryzację zadbała Wiktoria Roxy Ratajczak. Oprawę plastyczną  opracował Kamil Sobkowiak.

Sztuka  szwajcarskiego  dramaturga  ukazując  świat zdeformowany i okrutny, skłania do refleksji moralno – filozoficznych, aktualnych także i dziś. Kolejna możliwość obejrzenia „Wizyty starszej pani” już 7 września podczas „Nocy Absolwentów”!