tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: sekretariat@2lo.powiat-gniezno.pl Kontrast Standard
A A A

Deutsch |plus|+

DEUTSCH PLUS +

Mija pierwszy miesiąc udziału naszej szkoły w nowym projekcie „Niemiecki plus” ( Deutsch plus” ), prowadzonym we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.

Cieszy nas fakt, że znaleźliśmy się na liście 100 prestiżowych ponadpodstawowych/ ponadgimnazjalnych szkół w Polsce zaangażowanych w działania na rzecz nauczania języka niemieckiego.

W programie szkolenia dla kadry, warsztaty dla uczniów, certyfikaty poświadczające znajomość języka niemieckiego, kontakt z kulturą niemiecką oraz bieżącymi trendami w edukacji, jak również i na niemieckim rynku pracy.

Sieć szkół powstała pod patronatem Ambasady Niemiec w Polsce, otrzyma również rekomendację Kuratorium Oświaty w Warszawie. Ponadto przewidywana jest również współpraca z licznymi partnerami gospodarczymi.

Za nami już spotkanie z „Aktivistin Antonia”, studentką Uniwersytetu im. Humboldta w  Berlinie, która odwiedziła naszą szkołę i przeprowadziła warsztaty dla młodzieży. Efektem wspólnych rozmów na temat zainteresowań młodych ludzi w Niemczech i w Polsce jest zgłoszenie grupy na koncert Rogera Reklessa, na który pojedziemy 4 października:) do klubu muzycznego w Poznaniu.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych aktywności projektu.