tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Like informacje

LIKE – dwudziestojednoletnie dziecko „Piętnastki”

Od dwudziestu jeden lat  w II LO ukazuje się gazeta LIKE. Co oznacza tytuł?  Otóż kryją się pod nim Ludzie Inteligentni, Kulturalni i Elokwentni, czyli redaktorzy i czytelnicy gazety. Na pomysł stworzenia pisma, które byłoby okazją do zaprezentowania nie tylko literackich  talentów, wpadł p. profesor Piotr Wróblewski – nauczyciel matematyki. Ideę podchwycili uczniowie i tak, od października 1998 roku LIKE opisuje szkolną rzeczywistość i rozwija zdolności. Co roku przedstawiciele nowego rocznika dołączają do redakcji, chcąc rozwijać swoje pasje i talenty. Co roku też redakcja LIKE wręcza  „Splendory” – pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki dla nauczycieli wyróżnianych przez społeczność szkolną.

W gazecie można przeczytać o tym wszystkim, co wzrusza, zachwyca, denerwuje i irytuje młodych ludzi. Czytelnicy znajdą  w LIKE ciekawe artykuły, zabawne felietony, interesujące wywiady, próby literackie, PlayListy wiecznie żywe suchary oraz wiele, wiele innych.

Od listopada 2019 roku  obowiązki redaktor naczelnej LIKE przejęła Anna Skowrońska. Obecnie w redakcji działa aktywnie 19 osób, w tym rysownicy i ilustratorzy. Na styczeń 2020 roku z okazji jubileuszu 100 – lecia szkoły LIKE wyda pamiątkową antologię z najlepszymi tekstami, w tym pracami nagrodzonymi i wyróżnionymi w konkursach literackich.

Zapraszamy serdecznie do współpracy z LIKE. Dołączcie do  Ludzi Inteligentnych, Kulturalnych i Elokwentnych!

Jubileusz – dwudziestoletnie dziecko 2 LO

 

Tegoroczne okładki