tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: sekretariat@2lo.powiat-gniezno.pl Kontrast Standard
A A A

Like informacje

LIKE – dwudziestoczteroletnie dziecko „Piętnastki”

Od dwudziestu czterech lat  w II LO ukazuje się gazeta LIKE. Co oznacza tytuł?  Otóż kryją się pod nim Ludzie Inteligentni, Kulturalni i Elokwentni, czyli redaktorzy i czytelnicy gazety. Na pomysł stworzenia pisma, które byłoby okazją do zaprezentowania nie tylko literackich  talentów, wpadł p. profesor Piotr Wróblewski – nauczyciel matematyki. Ideę podchwycili uczniowie i tak, od października 1998 roku LIKE opisuje szkolną rzeczywistość i rozwija zdolności. Co roku przedstawiciele nowego rocznika dołączają do redakcji, chcąc rozwijać swoje pasje i talenty.

W gazecie można przeczytać o tym wszystkim, co wzrusza, zachwyca, denerwuje i irytuje młodych ludzi. Czytelnicy znajdą  w LIKE ciekawe artykuły, zabawne felietony, interesujące wywiady, próby literackie,prace powstałe na warsztatach dziennikarskich, PlayListy, wiecznie żywe suchary oraz wiele, wiele innych.

Od września 2022 roku  obowiązki redaktor naczelnej LIKE pełni Anna Czyżewska. Obecnie w redakcji działa aktywnie 14 osób, w tym rysownicy i ilustratorzy.

Zapraszamy serdecznie do współpracy z LIKE. Dołączcie do  Ludzi Inteligentnych, Kulturalnych i Elokwentnych!

Jubileusz – dwudziestoletnie dziecko 2 LO

Okładki: