tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Zwycięstwo II LO

Zwycięstwo w Mistrzostwach Rejonu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK

W dniu 14 maja 2019r. po raz pierwszy w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK .
Do zawodów przystąpiły 5-osobowe drużyny, które po wylosowaniu numerków startowych podjęły  rywalizację. Uczniowie zmierzyli się z testem zawierającym pytania z zakresu pierwszej pomocy oraz wiedzy dotyczącej Polskiego Czerwonego Krzyża. Następnie uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności na specjalnie przygotowanych  scenkach pozorujących zagrożenie życia i zdrowia poszkodowanych. Przygotowanie uczestników, wiedzę teoretyczną i  praktyczną oraz współdziałanie w grupie oceniali ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie . Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które w końcowej klasyfikacji zdobyły I i III miejsce. Zwycięska drużyna awansowała do  etapu okręgowego, który odbędzie się 25 maja br. w Poznaniu.

Skład II LO:

I miejsce – drużyna nr 2: Wiktoria Berkowska, Katarzyna Jankowiak, Dominika Rączkowska, Zuzanna Nowaczyk, Mateusz Milarski

III miejsce –drużyna nr 3: Vanessa Bechert, Natalia Olesińska, Adam Pasikowski, Błażej Adamski, Szymon Banaś

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy!

(AS)