tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Wyjazd na UAM

W piątek 26 października 2018 roku klasy biologiczno-chemiczne wyruszyły na chemiczną eskapadę, której celem był   UAM w Poznaniu, a ściślej Wydział Chemii czyli Collegium Chemicum. Czekały na nas pokazy, warsztaty i wykłady   z chemii , biologii oraz  innych dziedzin nauki.
Ustaliliśmy :”Ile chemii jest we łzach”, “Co dzieje się w mózgach cyborgów?”,  “Jak występować przed kamerą?”, “Kiedy może przydać się znajomość prawa…”
Poznaliśmy: “Chemiczne aplikacje mobilne”, “Jak skutecznie walczyć z nawykami czyli grywalizacja a zmiana osobista” , “Tajemnice układu nerwowego”, “Symulator łucznictwa oraz symulator tańca w wirtualnej rzeczywistości z googlami HTC Vive”,  “Zmiany długości życia, wzorców zdrowia i choroby na przestrzeni dziejów” … i wiele wiele innych ciekawych interdyscyplinarnych zagadnień naukowych.
Nasze Panie Profesor edukowały się na warsztatach : “Jak pobudzać samodzielność uczniów z wykorzystaniem projektu edukacyjnego”  oraz  ,,Niedyrektywne metody aktywizowania uczniów – wybrane narzędzia techniki”  ( warsztaty prowadziły absolwentki naszej Dąbrówki).
Powróciliśmy wyposażeni w wiedzę, co możemy studiować na naszym UAM . Posileni  lodami przygotowanymi z wykorzystaniem ciekłego azotu oraz z  “gadżetami  uniwersyteckimi “, które posłużą nam na lekcjach (a niektóre zjedliśmy już w autokarze)… Polecamy wszystkim takie wyjazdy.