tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Warsztaty kreatywnego pisania

W piątek, 19 listopada czwórka dziewcząt z klasy 3DP uczestniczyła w warsztatach pisania kreatywnego, które odbyły się w gnieźnieńskim Starym Ratuszu w ramach projektu  pt. „Ojciec – portret nieoczywisty” związanego z twórczością Brunona Schulza, jednego z najbardziej oryginalnych prozaików XX-lecia międzywojennego. Projekt został przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury.

Warsztaty pisania kreatywnego, które zgromadziły uczniów z gnieźnieńskich szkół średnich,  poprowadziła Katarzyna Mikołajczewska –Modrzejewska. Na początek uczestnicy mieli do wykonania ćwiczenie integrujące – opis drugiej osoby z pary utrzymany w określonym stylu. Następnie Prowadząca zapoznała ich z teoretycznymi wiadomościami na temat  różnych konwencji literackich,  po czym uczniowie przystąpili do kolejnego zadania – dokończenia w wylosowanej konwencji surrealistycznego opowiadania.

Po krótkiej przerwie kawowej uczestnicy warsztatów zmierzyli się z zadaniem finałowym – dokończeniem w wybranej konwencji fragmentu opowiadania Brunona Schulza. Każdy fragment dotyczył ojca głównego bohatera – stąd tytuł projektu „Ojciec – portret nierzeczywisty”Uczniowie popisali się niezwykłymi umiejętnościami – ich opowiadania były niezwykle plastyczne, utrzymane w wylosowanej przez nich konwencji. Dominowały konwencje: oniryczna, kreacjonistyczna i fantastyczna, choć jedno z opowiadań  napisane zostało w konwencji hip-hopowej.