tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: sekretariat@2lo.powiat-gniezno.pl Kontrast Standard
A A A

Święta w Mampikony

DRODZY RODZICE ADOPCYJNYCH DZIECI, PRZYJACIELE I OFIARODAWCY
Święta Bożego Narodzenia już tak blisko, że z niedowierzaniem patrzymy na kalendarz jak szybko upływa czas. W tym roku te Święta będą takie inne, specjalne, dla wielu smutne z racji wszechobecnej pandemii, zakazów, nakazów i rozłąki, a nawet śmierci najbliższych. I tu z Madagaskaru w zadumie nad nocą betlejemską i tajemnicą jeszcze niezrozumiałą, życzymy Wam przede wszystkim pokoju, zdrowia i sił do wytrwania w tej trudnej rzeczywistości. Niechaj ten czas będzie dla nas próbą pojednania, wybaczenia i wzajemnego wsparcia, szczególnie teraz w tych trudnych chwilach. Niechaj Boże Narodzenie przyniesie nam nadzieję i radość w sercu.
Serdecznie dziękujemy Wam za pamięć, życzenia i pomoc. Tradycyjnie już organizujemy „Święta w Mampikony”, kiedy to spotkamy się z otoczonymi przez Was pomocą dziećmi przy świątecznym stole, a po uroczystym posiłku będziemy dzielić się słodyczami i drobnymi upominkami, by umilić dzieciom ten świąteczny czas.
W tym roku wspólny posiłek odbędzie się na początku stycznia 2021 r. Przewidujemy zaprosić do stołu 2000 dzieci. Tak jak w zeszłym roku zakupimy: 5 zebu, 800 kg ryżu, 200 kg warzyw i 100 kg owoców. To ogromne wyzwanie, ale z Waszą pomocą co roku udaje się zrealizować, tak, że za każdym razem nasz stół się powiększa i coraz więcej dzieci uczestniczy w tym wydarzeniu.
Kochani przypominamy, że jak zawsze możecie włączyć się w tę radość przesyłając nie tylko życzenia, ale również ofiarę na organizację „Świąt w Mampikony”. Można ją przekazać na znany Wam już numer naszego subkonta „Adopcji na odległość” w Polskiej Fundacji dla Afryki z dopiskiem „Święta w Mampikony”.
Za każdy nawet ten najmniejszy gest świątecznej jedności w imieniu dzieci składamy Wam najserdeczniejsze podziękowania życząc również zdrowych i spokojnych świąt. Niechaj nowo narodzony Jezus Błogosławi nam wszystkim dziś i w Nowym Roku 2021.
Z wdzięcznością i pozdrowieniami
od wszystkich dzieci, ich rodziców,
nauczycieli, pracowników misji i ojców
o. Dariusz Marut CSSp