tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: sekretariat@2lo.powiat-gniezno.pl Kontrast Standard
A A A

‘Srebrna Szkoła 2020’ dla Dąbrówki

‘Pierwsi w powiecie, 26 miejsce w województwie wielkopolskim, tak mówią o nas rankingi PERSPEKTYW. Odniesiony sukces to efekt współpracy nauczycieli, uczniów , rodziców. Posiadanie srebrnej tarczy dodaje nam skrzydeł i jednocześnie mobilizuje do zwiększonego wysiłku i wyznaczania sobie kolejnych szczytów do zdobycia.’ Tak skomentowała wyniki listy rankingowej dyrektor II Liceum, pani Róża Grabowska.

Po raz kolejny Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała listę rankingową najlepszych szkół w Polsce. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Dąbrówka została świetnie oceniona, zdobywając po raz drugi z rzędu srebrną odznakę. Nasza szkoła uzyskała najlepszy wynik ze wszystkich szkół Powiatu Gnieźnieńskiego, 349 rezultat w kraju i 26 miejsce w województwie. Co ważniejsze, szkoła poprawiła swój zeszłoroczny wynik o 151 miejsc, co świetnie rokuje na przyszłość.