tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Noc Absolwentów / fotorelacja

Spotkaliśmy się na „Nocy Absolwentów”

W sobotnie popołudnie  7 września zacna „Piętnastka” powitała w swoich murach wiele roczników Absolwentów, którzy przybyli ze swoimi bliskimi i rodzinami na Noc Absolwentów. Odżyły dawne emocje i wzruszenia. Spotkanie nie tylko z murami dawnej szkoły średniej, ale przede wszystkim z koleżankami i kolegami ze szkolnych lat było okazją do podróży w przeszłość, tym bardziej, ze organizatorzy imprezy zadbali o rozrywkę i rozmaite formy aktywności. Można więc było ruszyć w ekstremalną trasę historyczną, by zwiedzić na  co dzień niedostępne uczniom zakamarki szkoły, wziąć udział w grze QR – kodowej, rozwiązać łamigłówki Dąbrówki, czy sprawdzić maturalną wiedzę. Absolwenci wracali też  chętnie do szkolnej ławy, o czym świadczyć może ich obecność na lekcjach chemii, biologii, fizyki, języka polskiego, łaciny, języka niemieckiego, języka angielskiego.

 

Można też  było odwiedzić Pokój Wspomnień i opowiedzieć anegdotę związaną z nauką w „Piętnastce” czy przenieść się w przeszłość wehikułem czasu i obejrzeć dawne pomoce naukowe, szkolne i klasowe kroniki, liczne fotografie dokumentujące życie uczniów  oraz przeróżne osobliwości – nagrody w konkursach wokalnych, dyplomy, tabla, mapy,  starego, zdekompletowanego „Kostka” i wiele, wiele innych. Momenty, w których nasi goście odnajdywali siebie na fotografiach i na kartach kronik były  źródłem wielu wzruszeń i wspomnień. Uczestnicy trasy historycznej zagościli także w piwniczce Kasprowicza, gdzie poznali tajniki powstania Liceum.

 

Dla miłośników teatru przygotowano spektakl „Wizyta starszej pani” na podstawie sztuki Friedricha Dürrenmatta, a dla fanów mocniejszych dźwięków – koncert rockowy. Przy kawie, cieście, potrawach z grilla można było sympatycznie spędzić czas i powspominać w klasowym lub międzyklasowym gronie, „jak to drzewiej bywało”.

 

Wszystkim Absolwentom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych z okazji przypadającego w 2020 roku 100 – lecia naszej szkoły.

 

#2logniezno #dabrowka