tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Nie są statystyczni – czytają  książki

Dzień Książki – impreza promująca czytelnictwo ma w naszej szkole długą tradycję. W tym roku obchody Dnia Książki przypadły w środę 20 listopada. Jako pierwsi do zmagań czytelniczych stanęli szkolni książkożercy. W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów, z których siedmioro po dogrywce zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Tym razem uczniowie odpowiadali na pytania z czterech kategorii:  „To i owo”, „Jest takie miejsce”, Znani (albo i nie) oraz „Folwark zwierzęcy” . Po  udzieleniu odpowiedzi na każde z ośmiu wybranych pytań, w finale znalazły się dziewczyny z największą liczbą punktów: Julka, Ola i Marta. Po emocjonującym finale pierwsze miejsce zajęła Julka, drugie Ola, natomiast trzecie Marta. Gratulujemy serdecznie wszystkim wielbicielom literatury, którzy stanęli do konkursowych zmagań.

Podczas obchodów Dnia Książki uczniowie wzięli też udział w akcji „ przepisz – podaruj” zainicjowanej przez Fundację  Zbigniewa Herberta. Ich zadaniem było odręczne przepisanie ulubionego wiersza na specjalnej karcie papeterii i podarowanie go wybranej osobie. Z kolei akcja „Foto z książką”, której rozstrzygnięcie nastąpi niebawem, zainspirowała do wykonania świetnych fotografii  z książkami w roli głównej.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w uczestnictwo w turniejach i konkursach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie Was znacznie więcej!