tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Młoda Krew Ratuje Życie

„Młoda Krew Ratuje Życie” – zbiórka krwi w II LO w Gnieźnie.

We wtorek 19 listopada 2019 r. II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie kolejny raz włączyło się do ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa. Tym razem udało się wspólnie uzyskać satysfakcjonujący wynik 7,330 litrów krwi.

Jak co roku akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród pełnoletnich uczniów szkoły, przede wszystkim wśród tegorocznych absolwentów. Chęć oddania krwi zgłosiło 54 dorosłych uczniów. Niestety, z różnych względów zdrowotnych wielu spośród nich nie zostało zakwalifikowanych przez lekarza.

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego już od wielu lat uczestniczy w prowadzonym przez Polski Czerwony Krzyż turnieju szkół policealnych, pomaturalnych i ponadgimnazjalnych „Młoda Krew Ratuje Życie”, w którym ilość oddanej krwi oceniana jest przez Zarząd Okręgowy PCK w Poznaniu w stosunku do liczby pełnoletnich uczniów w placówce.

Wszystkim uczniom, którzy oddali krew bardzo serdecznie dziękujemy za szlachetny gest i empatyczną postawę. Krew jest najcenniejszym lekiem, trudnym do zastąpienia. Mamy nadzieję, że większość dzisiejszych krwiodawców zechce jeszcze nieraz oddać krew potrzebującym.

Młodszych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej akcji za rok.