tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

MAMPIKONY  2019

DRODZY  RODZICE  ADOPCYJNYCH  DZIECI,  PRZYJACIELE  I  OFIARODAWCY

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas, w którym kolejny raz spotkamy się przy stole w rodzinnym gronie, by dzielić się opłatkiem składając sobie życzenia, smakując najrozmaitszych potraw. W tych chwilach staramy się wybaczyć sobie nasze ludzkie słabości i pamiętać to co było najlepsze wspominając narodziny Pana Jezusa w betlejemskiej stajence.

Pomimo wielkiej, dzielącej nas odległości, pomimo zasłoniętego teraz na Madagaskarze cyklonicznymi chmurami nieba, który zasiał w nas niepokój, w Polsce i tutaj wspólnie będziemy wypatrywać pierwszej gwiazdy na niebie z nadzieją w sercu.

Życzymy sobie wzajemnie, by ta bożonarodzeniowa radość i świąteczna atmosfera pozostała w naszych sercach jak najdłużej, by nasze codzienne zmartwienia i troski przepełniał boży pokój, a przykład Trzech Mędrców dodawał nam odwagi w codziennym życiu. W tych chwilach z całego serca dziękujemy Wam za całą dobroć, za pamięć, życzenia i dobre słowa.

Tradycją już stała się organizacja „Świąt w Mampikony”, kiedy to spotkamy się z otoczonymi przez Was pomocą dziećmi przy świątecznym stole. Dzieci czekają na ten moment z niecierpliwością. Po uroczystym posiłku będziemy dzielić się słodyczami i drobnymi upominkami, by umilić dzieciom ten świąteczny czas.

W tym roku przewidujemy zaprosić do stołu 2000 dzieci. By nakarmić całą naszą „dużą rodzinę” zakupimy:  5 zebu, 800 kg ryżu, 200 kg warzyw i 100 kg owoców. To ogromne wyzwanie, ale z Waszą pomocą co roku udaje się je zrealizować, tak, że za każdym razem nasz stół się powiększa i coraz więcej dzieci uczestniczy w tym wydarzeniu.

Jak od lat, możecie Kochani włączyć się w tę radość, przesyłając nie tylko życzenia, ale również ofiarę na organizację „Świąt w Mampikony”. Można ją przekazać na znany Wam już numer naszego subkonta „Adopcji na odległość” w Polskiej Fundacji dla Afryki z dopiskiem „Święta w Mampikony” (poprzednie konto „Adopcji na odległość” w Zgromadzeniu Ducha Świętego jest też jeszcze aktywne).

Za każdy, nawet ten najmniejszy, gest świątecznej jedności w imieniu dzieci składamy Wam najserdeczniejsze podziękowania życząc również zdrowych i spokojnych świąt. Niechaj nowo narodzony Jezus błogosławi nam wszystkim dziś i w Nowym Roku 2020.

Z wdzięcznością i pozdrowieniami

od wszystkich dzieci, ich rodziców,

nauczycieli, pracowników misji i ojców

o. Dariusz Marut CSSp