tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Młoda krew ratuje życie

„Warto być przyzwoitym” pisał Władysław Bartoszewski, który w swych pracach i życiu w ogóle, bardzo często odwoływał się do ludzkiego poczucia godności, uczciwości i przyzwoitości. I uczniowie „Piętnastki” dwudziestego szóstego listopada zachowali się niewątpliwie przyzwoicie, bo po prostu poszli i oddali krew.

Po raz kolejny do II LO zawitała akcja „Młoda krew ratuje życie. Błękitna krew”, w ramach której pełnoletni uczniowie mogą podzielić się z innymi tym najcenniejszym darem. Uczniowie, którzy dwukrotnie oddadzą krew w ramach tej akcji, otrzymają Krewkartę, czyli dokument identyfikujący grupę krwi.

Grupa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, od godziny dziewiątej pobierała krew od tych uczniów, którzy zdecydowali się poświęcić jeden dzień zajęć szkolnych i trochę swej witalności, dla wyższego celu, którym jest dobro drugiego człowieka. Do akcji zgłosiło się 51 uczniów, swoją krew oddało 30 z nich. I tak oto, aż do zakończenia zajęć licealnych w tym dniu, zbierali się oni, by podarować tak cenne dla potrzebujących  450 ml. Ogółem zebrano 12 735 ml.

Ta inicjatywa oraz stopień zainteresowania pokazuje, że uczniowie Piętnastki nie tylko uwielbiają czekoladę, ale i po prostu mają serce.