tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Kilka rad dla pierwszaków

Dla każdego z nas początek roku szkolnego to okres pełen wyzwań. Musimy na nowo przyzwyczaić się do codziennego, porannego wstawania i wypełniania obowiązków.
Zwłaszcza dla nowych uczniów naszej szkoły jest to specyficzny czas – adaptacji do nowego budynku, nauczycieli oraz kolegów i koleżanek. W jakiś sposób trzeba przejść przez onieśmielenie i zacząć rozmowę. Każdy z nas chce być lubiany i akceptowany tak, aby przyjemniej spędzać czas w szkole. Dlatego mamy dla was kilka rad, które pozwolą na łatwiejsze zaaklimatyzowanie się w szkole:

1. Pamiętaj o pierwszym wrażeniu. Zadbaj o to, aby często się uśmiechać i sprawiać wrażenie sympatycznego. Nie pozwól, by ktoś miał wrażenie, że jesteś ponury lub smutny.
2. Bądź otwarty na nowe znajomości. Wykorzystuj każdą okazję na rozmowę – w drodze do szkoły, podczas przerw czy wyjść klasowych.
3. Nie oceniaj po wyglądzie. To jak wyglądamy nie zawsze jest zgodne z tym jacy jesteśmy.
4. Pozwól sobie na błędy. Nie obawiaj się popełnienia jakieś gafy podczas rozmowy, nikt nie jest idealny. Warto jednak kontynuować te tematy, które interesują rozmówcę – wtedy czuje on, że jest dla  ciebie ważny.
5. Bądź zaangażowany.
6. Nie bądź zarozumiały. Nie mów cały czas o sobie, pamiętaj aby inne osoby również miały okazję do opowiedzenia o swoich zainteresowaniach, pasjach.
7. Śmiało pokazuj swoje umiejętności.

Są to uniwersalne rady, które można wykorzystać w różnych sytuacjach. Najistotniejsze w nich jest to, aby wzbudzać pozytywne uczucia u innych osób. Lubimy przecież te osoby, które chcą rozmawiać na te same tematy, które są uśmiechnięte i chętnie podejmują rozmowę oraz te, które są w jakiś sposób interesujące. Nie bójcie się, więc zagadywać do nowych kolegów i koleżanek i cieszcie się czasem wspólnie spędzonym!

Agata Gozdowska