tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Jak CREATE 40.000 zł ?

Stało się! Oto po kilku miesiącach ciężkiej pracy i bolesnego spamu znajomym, członkowie zespołu CREATE dotarli do finału i zwyciężyli w czwartej edycji konkursu ‘Festiwal Supportów’. Warto dodać, że w skład zespołu wchodziło w różnych momentach funkcjonowania grupy aż pięciu uczniów z #2logniezno.
Czteroetapowe zmagania rozpoczynała selekcja zespołów dokonywana przez jury, następnie wybrane składy grały koncert w klubie muzycznym „Forty Kleparz” w Krakowie. Po tym, uczestnicy dostać się musieli aż do Jaworek przy granicy Polsko-Słowackiej, by wziąć udział w warsztatach dla zespołów. Dzięki przyjaznemu klimatowi i obecności osób „z branży” (m.in. Bartek Królik, Łukasz Olejarczyk), młodzi artyści mogli zebrać pierwszą, poważną (i konstruktywną przy tym!) krytykę swojej twórczości, co zaowocowało znaczącymi zmianami w sposobie kompozycji utworów, oraz przemianę image’u zespołów.
Etapem czwartym, półfinałowym, był koncert na Gubałówce podczas HejFestu. Zespoły grały przed gwiazdami np. Happysad, Coma i wieloma innymi.
Podczas finału (do którego dostało się Create, oraz warszawski Stonkatank), który również odbywał się w ramach HejFestu, zespoły ścierały się na dwóch płaszczyznach: realnej i internetowej, ponieważ symultanicznie z koncertami granymi na scenie w Zakopanem, odbywało się internetowe głosowanie. Dzięki mobilizacji i wielu zmianom wprowadzonym po warsztatach, zwyciężył zespół CREATE i teraz przygotowują materiał na debiutancką płytę.
Za czterdzieści tysięcy to można, co nie?
Staś