tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

II LO obchodzi 100 lat istnienia

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki obchodzi stulecie rozpoczęcia swojej działalności. Z tej okazji dziś odbyła się uroczystość, która zgromadziła wielu absolwentów tej szkoły.

Od prawie roku wychowankowie gnieźnieńskiej “Piętnastki” przygotowywali się do tego wyjątkowego jubileuszu. W programie było wiele różnych inicjatyw, które podkreślały historię tej szkoły, jej dziedzictwo oraz pokazywały umiejętności jej uczniów oraz osiągnięcia życiowe ich absolwentów. Niejako zwieńczeniem tego jubileuszu była piątkowa gala.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, odprawionej w katedrze pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Wętkowskiego, w trakcie której modlono się w intencji absolwentów i obecnych wychowanków tej szkoły. Następnie wszyscy uczestnicy przenieśli się do Teatru im. A. Fredry, gdzie odbyła się uroczysta gala 100-lecia.

– W stuletniej tradycji naszej szkoły zawsze dopisywaliśmy do niej wychowanie w duchu patriotyzmu i poszanowania drugiego człowieka. Kolejne pokolenia nauczycieli, dyrektorów, rodziców swoją pracą, poświęceniem i osiągnięciami dodawali splendoru szkole i wpisali się w karty historii nie tylko Gniezna, ale również rozsławili liceum w kraju oraz poza jego granicami – mówiła Róża Grabowska, dyrektorka II LO. Jak policzono, na przestrzeni stu lat, szkoła wykształciła 13 343 absolwentów: – To często ludzie świata nauki, prawnicy, lekarze, nauczyciele, artyści, inżynierowie, politycy, duchowni, przedsiębiorcy – ludzie szlachetni i wartościowi – mówiła dyrektorka.

Następnie głos zabrało wielu zaproszonych gości, z których spora część to byli absolwenci II LO. Wszyscy składali gratulacje z okazji jubileuszu, a także życzyli kolejnych lat pełnych sukcesów w edukacji i rozwoju uczniów.

Uroczystość urozmaiciły występy obecnych wychowanków – zarówno wokalne, jak i aktorskie z udziałem Teatru bez Kurtyny. Zwieńczeniem obchodów 100-lecia będzie bal absolwentów, który odbędzie się w piątkowy wieczór.

Żródło: https://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/19828-gala-100-lecia-ii-lo?fbclid=IwAR2q3bSlA8ZE67JsPQIlvnOMvXU6Alq8uzgrWg2nw1dVCaiOmjxt5n8jeS8

autor: Rafał Wichniewicz

———————————————————————————————————————————————-

Mszę świętą celebrował bp Krzysztof Wętkowski, absolwent liceum przy ul. Dąbrówki. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli do Teatru Fredry, gdzie odbyła się gala.

Przez sto lat szkoła wykształciła 13 343 absolwentów, w tym: polityków, duchownych, ludzi nauki i biznesu. – Kolejne pokolenia nauczycieli, dyrektorów, rodziców swoją pracą, poświęceniem i osiągnięciami dodawali splendoru szkole i wpisali się w karty historii nie tylko Gniezna, ale również rozsławili liceum w kraju oraz poza jego granicami – powiedziała podczas uroczystości Róża Grabowska, dyrektorka II LO.

Podczas gali można było zobaczyć stare i nowe zdjęcia dotyczące szkoły, kroniki i wiele innych ciekawostek. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny – wokalny, taneczny, ale i sceniczny, który zaprezentował Teatr bez Kurtyny.

Zwieńczeniem dzisiejszych uroczystości będzie Bal Absolwentów na sto par w Gościńcu nad Dwoma Stawami w Gnieźnie. Zapowiada się znakomita zabawa, bowiem przewidziano m.in. zatańczenie Poloneza i walca…

Źródło: https://gniezno.naszemiasto.pl/ii-lo-gniezno-obchodzi-100-lat-istnienia-foto/ar/c1-7563475

autor: Paweł Brzeźniak

Poczty sztandarowe II LO.

#2logniezno#dabrowkaPowiat GnieznoPoczty sztandarowe IILO. 💯🎓🎥

Opublikowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie Piątek, 21 lutego 2020

film: Aleksander Schmidt

Czas nas uczy pogody

Czas nas uczy pogody…#2logniezno

Opublikowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie Piątek, 21 lutego 2020

film: Aleksander Schmidt

Gala 100-lecia za nami💯🙋👍

Gala 100-lecia za nami💯🙋👍#2logniezno #dabrowkaPowiat Gniezno

Opublikowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie Piątek, 21 lutego 2020

film: Aleksander Schmidt