tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Drużyna A

Szanowni Państwo!

Ogłaszamy wszem i wobec, że dnia 11 stycznia 2019 roku Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie awansowała do finału Wielkopolskich Meczów Matematycznych.

 

Ale zanim to się stało, Drużyna A rozegrała mecz półfinałowy z LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu.
Już wcześniej, w fazie grupowej spotkaliśmy się na meczu w Poznaniu, gdzie wygraliśmy różnicą 20 punktów. Wydawało nam się, że obecny mecz będzie inny, bo drużyny wiedziały o sobie więcej, bo stawka była zupełnie inna, bo graliśmy u siebie…

I mecz był inny… ale wynik podobny. Tym razem wygraliśmy 35:12, po raz kolejny udowadniając, że wysokie zwycięstwa nie są dziełem przypadku, ale ciężkiej, codziennej pracy. Całej drużyny!


Przed nami być może ostatni mecz… Mecz finałowy, który rozegrany zostanie 29 stycznia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Być może ostatni? Czy jest jeszcze coś po finale? W naszych meczach tak – to Nadfinał, w którym mierzą się najlepsi z Wielkopolski, Dolnego Śląska i Pomorza. Jest o co walczyć!A dlaczego Drużyna A?

Przed rozpoczęciem meczu losowana jest etykieta dla każdej drużyny. My ZAWSZE mieliśmy wylosowaną etykietę A. I to nam odpowiada 🙂

A poza tym większość jest z A-klasy.


Oto nasza Drużyna A:

Aneta Niewiadomska, Alicja Miłoszewska, Natalia Rządzińska, Antoni Borowski, Wojciech Doberschütz, Adrian Malanowski (wszyscy 3A), Roksana Krysztofiak, Jagoda Wierzbińska, Marta Domagalska, Aleksandra Wiatrowska, Jan Kozłowski, Tomasz Badyna, Dominik Czeski, Jakub Gruszczyński, Jeremi Herwart, Piotr Linkowski, Michał Wojtyszyn (wszyscy 2A), Mikołaj Nowicki (kapitan, 3D) oraz nauczyciele – Lidia Dzikowska i Piotr Wróblewski.