tel: 61 426 13 44 lub tel. 781 861 589 e-mail: glo2@o2.pl Kontrast Standard
A A A

Bądźmy Bezpieczni

BĄDŹMY BEZPIECZNI

W ostatnim czasie wiele się działo……

Wszyscy byliśmy postawieni w niecodziennej, całkowicie nowej sytuacji
w związku z zaistniałą pandemią COVID19. W szkole poznaliśmy nową formę nauczania – online. Zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na higienę.
Zacznijmy od pytania: Co to jest COVID19?
Według Wikipedii – to choroba zakaźna układu oddechowego wywołana przez wirusa SARS-CoV-2. Wirusem można zarazić się drogą kropelkową. Głównymi objawami są: gorączka, kaszel, a także duszności.
Jeśli zauważysz u siebie te objawy ZOSTAŃ w DOMU.
Pewnie wielu z Was ciekawi jak poradzić sobie z koronawirusem.

Według lekarzy zalecane jest: mycie rąk, zakrywanie ust podczas kaszlu, utrzymywanie dystansu od innych ludzi i ograniczenie bezpośrednich kontaktów. Pamiętajmy by do szkoły przychodzić w maseczce, zakładać ją podczas przerw oraz często myć i odkażać dłonie. Miejmy na uwadze bezpieczeństwo swoje
a także innych.
Warto zachować spokój – jak to Andrzej W. Sawicki w książce pt. „Nadzieja czerwona jak śnieg” napisał: „Bo się boją (…) wszystko co nieznane, budzi strach, a taka już jest ludzka natura, że jeśli się czegoś nie rozumie i to coś jest inne, i swym istnieniem burzy poczucie bezpieczeństwa, trzeba to zniszczyć. Nie ma w tym ogólnoświatowego spisku, żadnej tajemnicy”.
Nie bójmy się – lęk w niczym nie pomaga. Wspierajmy się wzajemnie, przestrzegajmy procedur, a przede wszystkim dbajmy o naszą odporność, bo to nasza obronna tarcza przed wirusami.
(NS, KM)